Жаңалықтар

Назарбаев Университетінің жобасы IPMA Global Project Excellence Awards 2018 финалисті болды

DSC_0059

2018 жылы «Назарбаев Университеті «Ғылыми-білім беру кешені құрылысының екінші кезеңінің екінші кіші кезеңінің құрылысы» жобасы IPMA Global Project Excellence Awards 2018 байқауында «Мега-жобалар» санатында финалға шықты.

Қазылар алқасының екінші жиналысында 2018 жылдың шілде айында өткен сыйлық лауреаттарын, түрлі секторлар мен салаларды, сондай-ақ академиялық әлемді білдіретін халықаралық төрешілер IPMA Global Project Excellence Award байқауында финалға шығып, үш санат бойынша алтын, күміс және қола сыйлықтардың жеңімпаздарын анықтады: орташа, үлкен және мега жобалар. Қазылар алқасының шешімі жобаның артықшылығын бағалау бойынша командалар ұсынған есептерге негізделді, олар IPMA Project Excellence Model (тамаша жоба моделі) сәйкес қатысушы-жобаларды бағалады.

The Project Excellence Global Award бағалау процесі бірнеше кезеңнен тұрады. Біріншіден, төрт немесе бес төрешіден  тұратын бағалау командасы өтініш беруші ұсынған өтінімдегі есепті бағалайды. Бағалау процесінің екінші маңызды бөлігі- бұл жобамен қозғалатын немесе жоба әсер ететін, жобалау тобының мүшелері, клиентті және басқа да мүдделі тараптарды қоса алғанда, жобадағы маңызды мүдделі тараптармен тілдесу өткізе отырып, топ жобаның артықшылығының кәулігін іздейтін, екі немесе үш күндік нысанға бару.

Нысандарға бару нәтижелері бойынша қазылар алқасы екінші есепті қалыптастырады, ол бойынша финалист пен жүлдегерлер анықталады. Бұл жеңімпаздар 2018 жылдың 30 қазанында Хельсинкидегі гала-кеште жарияланады. Барлық үміткер-жобалар берілген марапаттар деңгейіне қарамастан, Project Excellence Model жобасының жетілуін бағалау жиырма критерийі бойынша жақсартуға жататын, күшті жақтары мен аспектілері көрсетілген, бағалау тобы дайындаған жан-жақты толық есеп алады. Бағалау жөніндегі топтың есебі болашақ жобалардағы жақсартуларды іске асыру үшін және қол жеткізілген нәтижелер туралы ойлануға тамаша негіз болып табылады.

2017 жылы Назарбаев Университетінде 30-шы Дүниежүзілік IPMA (Халықаралық жобаларды басқару қауымдастығы) конгресі өтті. «Назарбаев Университеті – білім беру реформасындағы көшбасшылық және адами капиталды дамыту» жобасы «Қоғамдық қызметтер/ даму жобасы» номинациясында күміс жүлдегер атанды және «Нысан құрылысын басқару» жеке жобалау ұйымының командасымен іске асырылған, «Назарбаев Университетінің Медицина мектебі» жобасы «Ғауламат ауқымдағы жобалар» санатында алтын марапатқа ие болды. Жобаның мақсаты әлемдік деңгейдегі институтты құру, сондай-ақ жағымды және ынталандырушы академиялық ортаны құра отырып, денсаулық сақтау және биомедициналық зерттеулер саласында білім беру артықшылығын құру және қолдау болды.

Финалистер тізімімен келесі сілтеме бойынша танысуға болады: https://www.ipma.world/news / ipma-announces-the-ipma-global-project-excellence-award-2018-finalists/