Оқытушылар мен зерттеу жұмыстары

Офис тел.:

Ғылыми қызығушылық

Ғылыми-зерттеу тәжірибесі:
Назарбаев университетінің медициналық-биологиялық ғылымдар орталығындағы "Құрсақішілік дамуының тежелуін антенаталдық емдеу" ғылыми жобасы.
Ғылыми-зерттеу мүдделерінің салалары:
Құрсақішілік дамудың тежелуі, жүктілік пен босануды жүргізу.
Қазақстандағы демографиялық жағдай соңғы 20 жылда туудың өсуімен сипатталады. Алайда, нәрестелер арасындағы өлім-жітім деңгейі жеткілікті маңызды, 13-14% шамасында қалып отыр. Жалпы алғанда 5-8% таралған жағдайда, құрсақішілік дамудың тежелуі жүктіліктің барлық жағдайында 10-15% асқынуы мүмкін. Құрсақішілік дамудың тежелуі шала туғаннан кейінгі перинаталдық өлім-жітімнің нөмір екі себебі болып табылады және перинаталдық асқынулардың жоғары тәуекелімен байланысты, олардың ішінде Апгар шәкілі бойынша төмен көрсеткіштер, неонаталдық нәтижесі үшін ықтимал асқынулары бар кіндік қанының ацидемиясы. Ұрықтың мониторингі құрсақішілік дамудың тежелуін бақылаудағы негізгі және өте маңызды бөліктердің бірі болып табылады және құрсақішілік дамудың тежелуі бар ұрықтың уақытынан бұрын босану туралы шешім әлі де акушериядағы маңызды мәселелердің бірі болып қала береді.

Ғылыми-зерттеу, білім беру және тәжірибелік қызметі:
a) Акушерлік
b) Гинекология
c) Клиникалық фармакология
d) Фетальді хирургия
e) Асқынған жүктілік

Өмірбаян
Іріктелген жарияланымдар

Білімі

Қазақстан, Ақтөбе қаласы, Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина академиясы медицина факультеті дәрігерінің дипломы (2002 жыл)

«Акушерлік және гинекология» интернатура (2002-2003 жылдар)

Қазақстан, Ақтөбе қаласы, Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина академиясында клиникалық фармакология бойынша PhD дәрежесін қорғады (2009 жыл)

«Акушерлік» курсы-Бен-Гурион университеті, «Clalit» медициналық көмек көрсету орталығы, Беэр-Шева қаласы, Израиль (2006 жыл).

Тәжірибесі

Қазақстан, Ақтөбе қаласы Жедел жәрдем ауруханасы, жедел гинекология бөлімшесі (2003-2004 жылдар)

Ана мен бала ұлттық ғылыми орталығы, асқынған жүктілік акушерлік және гинекология бөлімшесі, Астана қаласы, Қазақстан (2007 жылдан бастап). Астана қаласы, Астана медицина университеті, акушерлік және гинекология факультеті, (2012-2013 жылдар)

Соңғы біліктілікті арттыру курстары:

«Құрсақішілік дамудың тежелуін қазіргі бағалау» – Иоганн Гуттенберг университеті, Галле, Германия (2011 жыл)